Moje oblíbené

9 tipů pro nejlepší výběr venkovního nábytku

zahradní nábytek

Jaro je tu a spolu s ním přichází oblíbené téma: Výběr venkovního nábytku pro náš postupný přesun do venkovních prostor. Ať už máte zahradu, balkon, nebo terasu, jistě začínáte v těchto dnech hledat inspiraci na venkovní nábytek. Pomocí následujících tipů vyberte ten nejlepší zahradní nábytek pro váš prostor. Promyšlené plánování vám pomůže vytvořit nové oblíbené místo pro lenošení, stolování a zábavu.

  1. Vytvořte si seznam

Promyslete si, k čemu má Váš venkovní prostor sloužit. Má to být místo, kde se sejdete s rodinou u večeře pod širým nebem? Nebo Vám tento prostor poslouží k nadcházející rodinné oslavě? Možná potřebujete vytvořit jen tichý kout, kde se budete moci věnovat četbě a odpočinku.

Právě proto si vytvořte seznam činností, které chcete v daném prostoru dělat. Poslouží jako vodítko k výběru vhodného nábytku.

Pokud má místo sloužit k pořádání neformálních setkání s přáteli, pak budete namísto velkého jídelního stolu potřebovat dostatek nábytku k pohodlnému posezení a několik odkládacích stolků.

  1. Myslete především na pohodlí

Ať už má Váš venkovní prostor sloužit k jakémukoli účelu, myslete především na pohodlí. Poohlédněte se tedy po kouscích s polštáři na sedadlech i na opěradle. Ujistěte se, že všechny tkaniny jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, aby se zabránilo vyblednutí barev nebo růstu plísní.

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
  1. Vybírejte nábytek se snadnou údržbou

Protože vytváříte prostor, kde chcete primárně odpočívat, pak vybírejte takový nábytek, který se snadno udržuje. Hitem posledních let je bezesporu proutěný nábytek, který je velmi odolný. Stačí jen pravidelné čištění.

Polštáře by měly být se snímatelnými potahy, které se dají jednoduše vyprat. Další výhodou je, že pokud Vás daný dekor omrzí, jednoduše pořídíte jiný a Váš prostor se znovu a jednoduše promění.

  1. Uskladnění a skladnost

Pečlivě zvážit, při výběru nábytku, musíte také Vaše skladovací podmínky. Pokud chcete, aby Vám nábytek sloužil co nejdéle, pak je nutné ho na zimu řádně uskladnit. Pokud tedy zařizujete balkon a bojujete v bytovém domě s úložnými prostory, pak volte skládací nábytek. V tomto případě se hodí stohovatelné židle.

Mějte také na paměti, že dokonce i ten nejodolnější terasový nábytek, jako jsou teakové židle nebo kovaná pohovka, vydrží déle, pokud je uložen, když se nepoužívá.

  1. Barvy

Při nákupu zahradního nábytku se neomezujete pouze na neutrální barvy nebo přírodní tóny dřeva. Proutěné, dřevěné a kovové kusy nyní přicházejí v široké škále barevných provedení. Pokud přesto v obchodě nenajdete to, co hledáte, použijte vhodné dekorace. A zde jsme zpět u polštářů. Pokud tedy pořizujete nábytek v přírodních tónech, oživte je barevnými polštáři, kterých je na trhu opravdu nepřeberné množství.

  1. Zaměřte se na kvalitu

U zahradního nábytku obecně platí staré známé: „dostanete, za co zaplatíte“.

Kupříkladu nábytek z plastu a pryskyřice bude vypadat skvěle rok, nanejvýš dva. Tyto materiály po čase zkřehnou a ztratí svou zářivou barvu. Totéž samozřejmě platí i pro některé levnější kovové kusy nábytku, které brzy podléhají korozi. Nešetřete na nábytku, který budete používat nejvíce, jako jsou židle, či jídelní stoly. Zde se snažte zaměřit více na kvalitu. Peníze tak můžete ušetřit na doplňcích, dekoracích, nebo například na odkládacích stolcích.

  1. Přidejte koberce

Pokud zařizujete balkon, nebo terasu, uzemněte terasový nábytek jeho umístěním na koberec do každého počasí. Ten dodá svou barevností další důležitý detail Vašemu prostoru.

Textilní pokroky v posledních letech přinesly na trh mnoho rychleschnoucích venkovních koberců. Vyberte si barvu a vzor, ​​které ladí s vaším dalším nábytkem a dekorem, abyste spojili svůj venkovní prostor.

  1. Hledejte víceúčelový nábytek

Podívejte se po víceúčelovém nábytku, abyste co nejlépe využili svůj prostor a šetřili rozpočet. Vyhnete se tak nutnosti kupovat další nábytek. Například otoman nebo zahradní stolička mohou sloužit jako další sezení pro hosty. Jednoduchá zahradní lavice může stát samostatně nebo útulně až k jídelnímu stolu pod širým nebem.

  1. Dekorace a osvětlení

Každý prostor a je jedno, zda se jedná o interiér, nebo exteriér, oživíte vkusně zvolenými dekoracemi. Bez nich se jednoduše žádný prostor neobejde a dodá Vašemu místu tu pravou atmosféru. V tomto případě platí, že méně je někdy více, proto to s nimi nepřehánějte a opět volte barvy, které se skvěle hodí k barvě nábytku a textilií.

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Tu pravou atmosféru k Vámi preferovanému využití prostor dodá bezesporu vhodná volba osvětlení. Vybírat tak můžete z nejrůznějších světelných řetězů, stolních lamp, nebo třeba solárních dekorativních osvětlení pro záhony. Inspirujte se v sekci: Dekorativní osvětlení.

zahradní osvětlení

Podívejte se také na venkovní nábytek

O nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.
V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti
domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.
Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.

 

V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.

 

Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

redjet.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0