Moje oblíbené

Jak a kde vybrat umyvadlo do koupelny

Přes 100 umyvadel v nabídce >

Hlavní kritéria při výběru umavadla jsou rozměry, typ a vzhled

umyvadlo z přírodního kamene

Zásadní součástí každé koupelny je umyvadlo. Jeho funkce je nezastupitelná, a proto je důležité dbát na všechny aspekty, které s ním v koupelně souvisí. Hlavním předpokladem je, že před umyvadlem by mělo zůstat alespoň 80 cm volného prostoru a okolo by mělo být minimálně 10 cm.

Rozměry umyvadel

Obecně se má za to, že zatímco na WC se hodí umývátka s šířkou cca 35 cm a hloubkou kolem 22 cm, tak běžná šířka umyvadla do koupelny se pohybuje od 50 do 65 cm a hloubka mezi 42 a 50 cm.

Pozn.: Hloubka umyvadla je vzdálenost mezi vnějším okrajem umyvadla a zadní hranou u zdi.

Typy umyvadel

Vzhled umyvadel

Máte-li prostor řešit třeba tvar umyvadla, tak jej určitě slaďte s celkovým designem koupelny. Toto je čistě estetická záležitost. Nejčastěji se dává půlkruhové umyvadlo, ale existují i jiné varianty, jako jsou třeba čtverce, obdélníky či elipsy a jiné.

Totéž platí o spodní části umyvadla kde je skříňka, anebo sifon zakrytý nohou. Je to o vašem vkusu i peněžence. Dejte dohromady účel a estetiku. Jen pro úplnost zmíníme, že umyvadla se nechají sehnat i v mnoha různých barvách a vyrábí se také z různých materiálů.

Souhrn užitečných informací pro správný výběr umyvadla

Při výběru umyvadla do koupelny zvažte více faktorů a parametrů.

  1. Velikost: Zvažte velikost umyvadla v závislosti na velikosti koupelny. Malé koupelny si vyžadují menší umyvadla, zatímco větší koupelny mohou pojmout větší umyvadla.

  2. Materiál: Umyvadla mohou být vyrobená z různých materiálů, jako je například keramika, sklo, kámen, nerezová ocel, litina nebo umělý kámen. Každý materiál má své vlastní vlastnosti, vzhled a náklady.

  3. Typ: Existuje několik typů umyvadel, jako jsou například stojací, zavěšená, nástěnná, vestavná a přízemní. Rozhodněte se, který typ umyvadla nejlépe odpovídá vašim potřebám a stylu koupelny.

  4. Funkce: Umyvadla mohou mít různé funkce, jako například vodovodní baterie, sifon, výklopný kryt, zrcadlo a podsvícení. Zvažte, jaké funkce by pro vás byly užitečné a praktické.

  5. Styl: Vybírejte styl umyvadla, který odpovídá celkovému stylu vaší koupelny. Můžete vybírat mezi tradičním, moderním, minimalistickým, vintage, rustikálním a dalšími styly.

  6. Náklady: Cena umyvadla je důležitým faktorem při výběru. Určete si rozpočet, který jste ochotni vynaložit na umyvadlo a hledejte v této cenové kategorii.

Tyto faktory vám mohou pomoci vybrat umyvadlo, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a stylu vaší koupelny.

Doporučuje se také zohlednit

Široký výběr umyvadel najdete u těchto prodejců

O nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.
V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti
domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.
Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.

 

V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.

 

Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

redjet.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0