Moje oblíbené

Jak vybrat psací stůl aneb investice do vaší domácí produktivity

Správný výběr psacího stolu zvýší vaši produktivitu a efektivitu práce.

Ať už si zařizujete domácí kancelář, nebo dětský pokoj, s námi se ve výběru neztratíte. V následujícím článku vám vysvětlíme, na co se zaměřit při výběru psacího stolu. Na závěr vám dáme ještě několik praktických tipů, které ocení především vaše tělo.

psací stůl

KLÍČOVÉ FAKTORY

Rozměry psacího stolu

  • S ohledem na dispozice vašeho bytu, nebo domu:

Pokud potřebujete stůl přesouvat, pak je pro vás stůl na kolečkách tím nejlepším řešením.

Pakliže používáte pracovní stůl pouze výjimečně, tedy v případě, kdy pracujete jen občas z domova na notebooku a nechcete, nebo zkrátka nepotřebujete doma zřizovat kancelář, pak si vyberte sklopný stolek, který je pro tyto účely velice praktickým a hlavně úsporným pomocníkem, a to jak z hlediska financí, tak prostorových nároků.

Použití psacího stolu

  • Kombinace práce na počítači a práce s papíry:

V takovém případě zvolte psací stůl s větší pracovní plochou s ohledem na dostupné dispozice vašeho prostoru. Ideálním řešením je stůl ve tvaru “U”, nebo rohový stůl ve tvaru “L”. Pokud však zápasíte s prostorem, pak vybírejte takový stůl, který je vybaven úložnými prostory, jako jsou šuplíky, police, nebo horní skříňky.

Zařizování dětského pokojíčku je pro každého rodiče velikou výzvou. Zatímco naši prarodiče vystačili téměř celý život s nábytkem, který pořídili ihned po svatbě a dětské postýlky se leckdy předávaly dalším generacím, dnes se z něj stalo spotřební zboží, které měníme častěji s ohledem na jeho životnost, nebo současné trendy.

Malé stolečky pro první kreativní výtvory svých batolat tak záhy měníme za první pracovní stůl pro školáka. Výhodou je, že se na trhu dají sehnat takzvané rostoucí stoly, jejichž výšku jednoduše přizpůsobíte růstu svého potomka.

  • Převážně práce na počítači:

Pokud ke své práci potřebujete především desktopové PC, ujistěte se, že hledáte stůl, který disponuje prostorem nebo přihrádkou pro umístění počítačové skříně.

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Vzhled psacího stolu

Jakmile vybavíte svou domácí kancelář, pravděpodobně ji budete chtít oživit dalšími dekoracemi a doplňky. Za pracovním stolem v domácí kanceláři strávíte několik hodin denně, takže musí být zdravý pro mysl i tělo.

Přemýšlejte o tom, co byste mohli přidat do prostoru, aby to působilo osobněji. Rodinné fotografie by mohly fungovat dobře, stejně jako rostlina – ale nepřehánějte to s nepořádkem, protože to jen zvýší stres.

Důležité je také skladování. Pokud potřebujete více místa, investujte do některých úložných boxů nebo papírových organizérů.

Polohovatelné stoly aneb standing office

V posledních několika letech, kdy se objevily studie, které upozorňují na neblahé účinky nadměrného sezení, vzrostla obliba polohovatelných stolů pro práci ve stoje.

Dlouhé hodiny sezení mohou způsobit problémy se zády, zejména u jedinců s již existujícími potížemi. Zvažte proto, jak svým zádům ulevit  pomocí polohovatelného stolu. Mnoho uživatelů tvrdí, že tato pracovní metoda jim také umožňuje cítit se při práci ostražitější a produktivnější. Ke stolu je vhodné použít také stoličku. Až vás začnou bolet nohy, jednoduše se posadíte.

PÁR TIPŮ NA ZÁVĚR

Pracovat z domova za stolem celé hodiny v nepřirozené poloze je špatné pro vaše záda. Upravte si prostor na stole a můžete předejít svalovému napětí a bolestem zad.

  • Upravte si židli tak, aby byla vaše spodní část zad správně podepřená – snížíte tím riziko bolesti zad
  • Kolena by měla být o něco níže než kyčle – v případě potřeby použijte podnožku
  • Abyste předešli zraněním z opakovaného namáhání, vaše zápěstí a předloktí by měly být rovné
  • Vaše obrazovka by měla být na délku paže před vámi
  • Horní část obrazovky by měla být na úrovni očí nebo mírně pod úrovní očí
  • Podložka pod myš s podložkou na zápěstí může pomoci udržet vaše zápěstí rovné.

Podívejte se také na stolky

O nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.
V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti
domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.
Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.

 

V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.

 

Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

redjet.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0