Moje oblíbené

Vánoční dekorace na stůl a nejen tam

Vánoce se blíží a s nimi i obvyklý předvánoční shon, kvůli kterému si v klidu sedneme až u štědrovečerní hostiny. Pokud vše necháváme na poslední chvíli. Pokud jste ale stejně nedočkaví jako já a po letní dovolené a výbavě do školy už pomalu pokukujete po vánočních dekoracích, pak jste tu správně. Poeticky řečeno: „Kdovíci vítejte! Grinch ať si zacpe uši a vypne monitor.“ Tento článek Vám napoví, jaké trendy vládnou letošním svátkům vánočním.

vánoce a advent
VÁNOČNÍ DEKORACE

Červená a zlatá

Otevřete skříně, vylezte na půdu, slezte do sklepů a oprašte krabice. Stará dobrá klasika je totiž zpět v plné parádě.
Letos vládne tradiční kombinace červené a zlaté, kdy červená neodmyslitelně patří k zelené, tedy barvě stromečku a zlatá dodává eleganci a luxus.
Přidejte vánoční hvězdu neboli Pryšec nádherný, dekorační polštáře oblékněte do vánočních motivů, k tomu červenou deku ideálně se severskými motivy a hle, zimní kouzlo je na světě.

Krásné a stylové vánoční dekorace za výhodné ceny!

Vyzdobte si na vánoční svátky celý interiér krásnými dekoracemi. Stojánky na svíčky, betlém, věnce na dveře nebo na stůl a samozřejmě vánoční stromeček s vánočními ozdobami navodí vždy tu správnou vánoční atmosféru.

Přirodní materiály

Synonymem letošních Vánoc je udržitelnost. Jedná se především o dřevěné dekorace, které dodají Vašemu domu to pravé, hřejivé teplo. Zvolit můžete nejrůznější dřevěné dekorace, kterým ozdobíte kusy nábytku, krbovou římsu, či vnitřní okenní parapety.

Velice trendy budou v tomto duchu bezesporu také papírové ozdoby, které můžete použít při zdobení stromečku, nebo jimi ozdobit i stůl pro sváteční večeři.
Papírové ozdoby si můžete vyrobit se svými dětmi, anebo (pokud jste zruční jako já, nebo jednoduše nemáte čas, či trpělivost) můžete papírové ozdoby zakoupit. 

Samozřejmostí jsou také slaměné ozdoby, či sušené plátky pomerančů (levné a snadné). Tyto ozdoby pak můžete vkusně doplnit červenými mašlemi z přírodních materiálů, například z juty. Například na 4home.cz najdete přes 900  různých dekorací.

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Autronic Sob s červenou šálou stojící

Autronic Sob s červenou šálou stojící, textilní dekorace ZM1342

4090 
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Autronic Stromeček KLA454

Autronic Stromeček KLA454

82 
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Autronic Andělka ZA8632

Autronic Andělka ZA8632

90 
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Autronic Ozdobený stromeček YS20-013

Autronic Ozdobený stromeček YS20-013

186 

Ostatní trendy

Ostatní trendy zde uvádět nebudeme, protože v tom se už mnozí obchodníci, ale také články zaměřené na design, dost rozcházejí. Tak se totiž dozvíte, že trendy pro rok 2022 mohou být také, fialová, bílá – studená, bílá – teplá, kombinace bílé a modré, atd. 

My zůstaneme u toho, co je letos králem trendu, tedy na čem se většina designerů jednoznačně shodne. Existují však i styly, které jsou už dávno „out“ a pokud nelpíte na svátcích v duchu 90. let, pak se vyhněte třásním, barevným a hlavně umělým girlandám, čokoládovým figurkám a jiným bonbónům, které patří dnes už spíše do misky. Nebojte, chutnají stále stejně.

Dodatkem

Jak jsme si řekli již výše, trendy jsou červená a zlatá, přírodní materiály. Osobně mám přírodní materiály při balení dárků v posledních letech mezi TOP. Jde především o flexibilitu, kterou Vám obyčejný přírodní papír (hnědá přírodní) nabízí při volbě dekorací. Přírodní provázky, ať už sisalové, konopné, nebo jutové seženete v nepřeberném množství barev.

Dárky můžete dozdobit skořicí (celou samozřejmě), plody badiánu, větvičkami s jehličím – ty ovšem pořizujte a hlavně přidávejte na dárky těsně před Vánoci, ať Vám větvičky neoschnou. Použít můžete také šišky, nebo sušené plátky pomerančů. Díky tomu dodáte dárek s opravdovou vůní Vánoc. A co víc, koření pak můžete společně použít k výrobě obligátního domácího svařáčku. Mmmmmh, mňam…

Ať už trendy dodržujete nebo ne, nezapomínejte, o čem především Vánoce jsou. O rodině, o přátelích, o nejbližších a hlavně o pohodě a lásce. Tak se šetřete a nebuďte na sebe tvrdí, protože i čtyři druhy cukroví vykouzlí doma vánoční atmosféru a možná i více pohody, než si myslíte, protože nebudete v takovém shonu.

Pokud milujete Vánoce a své nejbližší, řešte Vánoce včas. Jedině tak to budou ty 
pohodové a klidné svátky, o které tolik stojíte.

O nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.
V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti
domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.
Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

Jsme vyhledávač nábytku, katalog a blog.

 

V nabídce je kromě nábytku mnoho položek z oblasti domu a zahrady a dále pak stavebniny v rámci kategorie stavba a rekonstrukce.

 

Píšeme také inspirativní články a budujeme komunitu na sociální síti.

Sledujte nás

redjet.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0